ZigaForm version 5.7.6

Wybór fotografa ślubnego i rozmowa

Wybór fotografa ślubnego i rozmowa

Wielu może zdziwić informacja, że większość przyszłych Młodych Par rozpoczyna przygotowania do ślubu od… przeglądnięcia stron internetowych oraz kont społecznościowych związanych z organizacją całej uroczystości. Dlaczego? Przede wszystkim szukają inspiracji, czyli oryginalnych pomysłów, które mogliby z łatwością wykorzystać. Poszukiwania miejsca ceremonii, sukni ślubnej, garnituru, wybór dań i dodatków dekoracyjnych – to bezsprzecznie elementy, które wymagają przemyślenia i przygotowania. Niezbędne jest także odnalezienie profesjonalnego fotografa ślubnego, który uwieczni ten najważniejszy dzień. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego najlepszego?

1. Portfolio fotografa oraz pierwszy kontakt.

Dobry fotograf ślubny rejestruje wzniosłe i najważniejsze momenty wydarzenia. Profesjonalny fotograf ślubny z kolei potrafi zatrzymać czas w kadrze. Pokazuje na zdjęciach emocje oraz bezcenne chwile. W dniu ślubu przecież tyle się dzieje. Nastrój zmienia się z minuty na minuty – od nerwowego oczekiwania, przez wzniosłe powitania, uroczyste przysięgi, aż po radosne świętowanie i zabawę. Cudownie będzie za krótszy lub dłuższy czas wrócić pamięcią do tych niezwykłych chwil. Oglądanie wykonanych zdjęć wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi pozwoli na nowo przenieść się i poczuć atmosferę tamtego dnia.

Przeglądanie stron internetowych bywa żmudne, lecz to właśnie to zajęcie w rezultacie może ułatwić wybór najlepszego fotografa. Gdy portfolio artysty przykuje Waszą uwagę, zajrzycie koniecznie na jego konto na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram), a przede wszystkim na jego stronę internetową. Znacie już jego styl, zdjęcia przypadły Wam do gustu. Jaki powinien być następny krok? Warto dopytać o szczegóły związane z ceną oraz dyspozycyjność. Do wyboru pozostają trzy ścieżki kontaktu – mail, konto na social mediach lub rozmowa telefoniczna. Bezsprzecznie wybierzcie ostatnią opcję. Głos, ton i swoboda rozmówcy mają niebanalne znaczenie. Jeśli jego entuzjazm i sposób prowadzenia rozmowy w pełni Was zadowoli, to pora umówić się na spotkanie twarzą w twarz. 

Osobisty kontakt jest bardzo ważny, ponieważ to dzięki niemu poznacie bliżej osobę, której powierzycie odpowiedzialne zadanie. Podczas spotkania bądźcie sobą. W rezultacie Wasza spontaniczność pozwoli na złapanie wspólnego języka z fotografem. Brak spotkania i wnikliwej rozmowy nie zbuduje zaufania i porozumienia. Bez przyjaznej relacji z fotografem nigdy nie powstaną piękne i naturalne fotografie. Pamiętajcie, że w dniu ślubu stanie się on Waszym partnerem, który zrozumie Wasze potrzeby bez zbędnych słów, a dzięki temu stworzy pejzaż nietuzinkowych zdjęć. W rezultacie Wasze fotografie ślubne staną się wyjątkowe i ponadczasowe.

2. Spotkanie i omówienie szczegółów.

Osobiste spotkanie to nie tylko szansa na poznanie fotografa, ale przede wszystkim ustalenie szczegółów współpracy. Nie bójcie się zadawać pytań. Doświadczony fotograf ślubny rozwieje Wasze wątpliwości oraz zaproponuje rozwiązania w dyskusyjnych kwestiach. Na rozmowę warto zaprosić swoich bliskim, m.in. rodziców. Dlaczego? Pozwoli to na pogłębienie znajomości i przedstawienie oczekiwań, a w rezultacie uniknięcie niepotrzebnego stresu oraz niezaplanowanych wpadek już w czasie samej uroczystości. Pamiętajcie także, że każdy interpretuje zdjęcia na swój indywidualny sposób. Inaczej na fotografię spogląda matka czy córka, ojciec czy syn. Tym istotniejsze wydaje się omówienie artystycznej wizji fotografa, aby każda ze stron była w pełni zadowolona. Warto podkreślić, że nawiązywanie relacji i omawianie szczegółów nie potrwa 10 minut. Wymaga to czasu. Dobry fotograf ślubny powinien to z pewnością wiedzieć. Nie bądźcie zdziwieni, kiedy zaprosi Was na kolejne spotkanie. Tylko dzięki swobodnej rozmowie pozna klienta i jego pragnienia. Jego umiejętności interpersonalne w rezultacie okażą się kluczowe.

Reasumując, nie ma dobry zdjęć bez przyjaznych relacji z fotografem ślubnym. Podczas rozmowy pamiętajcie, aby swobodnie dyskutować o swoich potrzebach oraz dopytywać o niejasne kwestie. Pozwoli to zbudować zaufanie i nawiązać przyjazny kontakt. Dobry fotograf ślubny wysłucha Was, a następnie omówi wizję sesji i wykonywanych podczas uroczystości zdjęć. Pamiętajcie o zachowaniu otwartości i pozytywnym nastawieniu.

ZOBACZ TAKŻE

Cofnij Do góry
Zamknij Powiększenie

Tomasz

Witaj! W czym mogę pomóc?